EUROPE – War Of Kings World Tour 2015

2015-11-04 20:00

„Šaltkalvis ir ginekologas, kiemsargis ir filologas – visi žino grupę „Europe“!” Tokiais žodžiais Lietuvos radijo eterį sudrebino būsimo grupės koncerto garso klipai. Ir išties - Senojo žemyno vardu pasivadinusį žymų švedų roko kolektyvą mūsų šalyje, kaip ir visame pasaulyje, žino visi: mokiniai ir studentai, profesoriai ir docentai. Kelios melomanų kartos - vaikai ir tėveliai, anūkai ir seneliai – po daugelio laukimo metų pagaliau švenčia: tikra roko klasika tapusi grupė “Europe” pirmą kartą atvyks į Lietuvą ir lapkričio 4 dieną koncertuos Vilniuje, “Compensa” koncertų salėje.

“Europe” – išties legendinė grupė. Pradžioje ji vadinosi “Force” ir susibūrė 1979 metais nedideliame Švedijos miestelyje Upplands Vasby. Du iš jos įkūrėjų – praeityje purių garbanų šukuosena puikavęsis merginų numylėtinis vokalistas Joey Tempestas ir gitaristas Johnas Norumas – šiame kolektyve yra iki šiol. Vieni pirmųjų sukomponavę hard, glam ir bliuzroką, kas ilgainiui tapo jų skambesio vizitine kortele, “Europe” nariai tikrą pasaulinę šlovę pelnė su trečiuoju 1986 m. albumu “The Final Countdown”. Jo titulinis kūrinys tapo roko istorijoje viena labiausiai įsiminusių dainų, kurios vaizdo klipo peržiūros youtube kanale jau viršijo 126 milijonus kartų. Po albumo pasirodymo daina nuolat skambėjo grupės koncertuose, buvo daug kartų transliuojama radijuje ir televizijoje, susilaukė kitų daugelio atlikėjų dėmesio ir lėmė tai, kad minėtas albumas net JAV buvo parduotas daugiau negu 3 milijonų kopijų tiražu. Nors vėliau “Europe” muzikantai sakė, kad ši daina jiems kiek pabodo, ji vis tiek išliko pačiu populiariausiu jų hitu, atliekamu kiekviename grupės koncerte.

Daugiau negu tris dešimtmečius gyvuojanti ir iš viso virš 20 milijonų savo albumų pardavusi grupė “Europe” – solidus vardas pasaulinėje roko istorijoje. Dar būdama šlovės viršūnėje, 1992 metais ji padarė kūrybinę pertrauką, kurios metu kai kurie jos nariai išleido solinius albumus, o kiti dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose ar grojo kitose grupėse. Po septynerių metų muzikantai trumpam vėl susibūrė, o tikrasis grupės sugrįžimas įvyko 2003-aisiais. Šis laikotarpis po sugrįžimo jau pažymėtas 5 studijiniais įrašais, o viso “Europe” jau yra išleidusi 10 studijinių albumų. Prie šių leidinių dar pridėjus po 3 koncertinius ir rinktinius albumus ir prisiminus net 19 vaizdo klipų, šios švedų grupės diskografija atrodo išties solidžiai.

Naujausias “Europe” albumas - šių metų kovo mėnesį pasirodęs ir itin palankių melomanų bei muzikos kritikų įvertinimo susilaukęs darbas “War Of Kings”. Prodiuserio Dave Cobbo pastangos ir muzikantų patirtis lėmė išraiškingą, gilų ir išskirtinį šio įrašo skambesį. Naujo albumo šviežių muzikinių idėjų ir klasikinio roko derinys, kuris išduoda senąsias “Europe” muzikantų simpatijas roko titanų “Black Sabbath”, “Led Zeppelin”, “Deep Purple” ar “UFO” kūrybai, neabejotinai papirks tiek senuosius, tiek naujus grupės gerbėjus.

Įvertinti naujausio grupės “Europe” albumo privalumus ir prisiminti žymiausius visų laikų jų hitus pagaliau galės ir Lietuvos melomanai, lapkričio 4 dieną apsilankę vieninteliame jos koncerte Vilniuje, “Compensa” koncertų salėje.