Italijos teatras Balletto di Milano Baletas «Šansonas / Bolero»

2023-10-14 19:00 - 20:30

Valstybinis Italijos teatras Balletto di Milano su spektakliu „Šansonas / Bolero“, tik spalio 14 dieną koncertų salėje „COMPENSA", pradžia 19.00 val.
Balletto di Milano pagrįstai vertinamas, kaip vienas labiausiai prestižinių Italijos teatrų: tai vienintelė baleto trupė Lombardijoje, turinti savo teatrą ir koncertuojanti garsiausiose Anglijos, Airijos, Šveicarijos, Ispanijos ir Vokietijos scenose. 2017 metais teatro Balletto di Milano trupė gavo „Apdovanojimą už išskirtinius rezultatus“- itališkojo šokio Oskaro atitikmenį. Trupę remia MIBACT – Italijos kultūros paveldo, kultūrinės veiklos ir turizmo ministerija.
"Šansonas / Bolero"- nuostabi pasaulinė premjera; pastatymas, jau pelnęs audringų irprieštaringų kritikų atsiliepimų bei absoliutų reikliausios publikos džiaugsmą.
Pirmoji programos dalis skirta garsiesiems šansonieriams.                                                   Baletas „Šansonas“ pagal Charleso Aznavour, Edith Piaf, Yves Montand, Jacques Brel dainas – išskirtinė neoklasikinė versija – apima ironišką ir nostalgišką, džiaugsmingą, jausmingą kūrybą pagal gražiausias prancūzų dainas. Akrobatiniai piruetai, judesių tobulumas, neįtikėtina šuolių elegancija, šokio miniatiūrų rafinuotumas – neatsitiktinai Adriana Mortelliti už šį pastatymą buvo apdovanota Premio Rieti Danza apdovanojimu kaip geriausia choreografė.
Antrajame veiksme garsusis Maurice'o Ravelio „Bolero“ išskirtinėje Milano baleto versijoje: ne tik gundymo žaidimas,tai amžina istorija apie jausmų gimimą, nenugalimą troškimą panašių į save ir vis stipresnių susitikimų laviną. Dinamiška choreografija, kuri vystosi kartu su muzika ir baigiasi sensacingu finalu.
Dailūs kostiumai, sukurti italų dizainerio Federico Veratti specialiai italų teatro trupės Balletto di Milano artistams, taip pat yra pavyzdys aukšto kūrybiškumo.
Milano nacionalinio teatro istorija siekia 30 metų meninio darbo iš sėkmės ne tik Italijos, bet ir geriausiose pasaulio scenose. Kolektyvo repertuaras labai įvairus – nuo klasikos ir žinomų literatūros kūrinių interpretacijos iki šiuolaikinio spektaklio. Visi Balletto di Milano artistai yra baigę geriausias baleto mokyklas ir akademijas, įskaitant choreografinę mokyklą Teatro alla Scala.
Balletto di Milano trupei nuo 1998 metų vadovauja garsus choreografas Carlo Pesta – Italijos Respublikos Ordino Kavalierius, kuris baigė Teatro alla Scala mokyklą Milane pas pedagogą Marį Liepą. Trupės repertuaras – išskirtinis, sukurtas geriausių pasaulio choreografų specialiai teatrui Balletto di Milano.
Baletas „Šansonas / Bolero " 2 veiksmai.
Originali choreografija – Adriana Mortelliti.
Pastatymas: Marco Pesta.  
Kostiumai: Federico Veratti.
Pertrauka: 30 minučių.