Naujoje koncertų salėje – ir muziejus, ir nacionalinis miuziklas

Paskutinę metų dieną surengta oficiali naujos Vilniaus koncertų salės „Compensa“ atidarymo ceremonija. Per 2015-uosius joje žadama organizuoti apie 120 renginių, bet tai – dar ne visi ambicingi salės savininkų planai.

Salė, kurioje gali tilpti iki 3500 žmonių, atidaryta judrioje Vilniaus vietoje greta „Siemens“ arenos, „Ozo“ prekybos centro ir „Vichy“ vandens parko.

„Tai – vidutinio dydžio renginių vieta, kokios Vilniui jau seniai reikėjo“, – sakė salės vadovas Renatas Načajus.

Patogios kėdės, puiki akustika ir skoningas interjeras – keletas argumentų, kuriais ketinama publiką vilioti į naująją renginių vietą.

Keletas įvairių žanrų koncertų joje gruodį jau įvyko – pasirodymus surengė Vienos J.Strausso festivalio orkestras, grupė „Gregorian“, Andrius Mamontovas.

Jau dabar paskelbta, kad 2015-aisiais salėje koncertuos Macy Gray, Emiras Kusturica su savo grupe „No Smoking Orchestra“, Yannas Tiersenas, Example'as ir kiti žinomi užsienio atlikėjai, albumo pristatymo koncertą surengs Vaidas Baumila.

Žadama, kad žiūrovai čia pamatys ir miuziklų bei klasikos koncertų, ir roko renginių bei spektaklių visai šeimai. Salė puikiai tiks ir TV projektų filmavimams.

„Džiugu, kad Vilnius turi naują kultūros erdvę, kuri pastatyta už privačias lėšas“, - sakė arenos atidarymo juostą perkirpęs Vilniaus meras Artūras Zuokas.

„Puiki aplinka. Turime vietą, į kurią ateidamos moterys galės pasipuošti“, - šiuo pastebėjimu visus pralinksmino salei vardą suteikusios draudimo bendrovės „Compensa“ atstovas Ignas Panka.

Koncertų rengėjai jau keletą metų kartoja, kad sostinėje trūksta patogių erdvių, kuriose galėtų vykti vidutinio dydžio renginiai.

Pavyzdžiui, yra atlikėjų, kurių koncertuose logiška tikėtis 2 ar 3 tūkstančių žiūrovų, bet iki šiol rengėjams dėl to tekdavo kreiptis į didžiausias šalies arenas, kuriose telpa kur kas daugiau žmonių.

Naujos salės įkūrėjai lrytas.lt anksčiau yra sakę, kad orientuojasi į renginius sostinėje, kuriems „Siemens“ arenos erdvės per didelės.

Kaip pagrindines konkurentes jie minėjo Teatro ir Pramogų arenas, taip pat – Kongresų rūmus ir „Forum Palace“ centrą.

Koncertų salė – dviejų aukštų. Parteryje gali sėdėti iki 1200, balkone – 1100 žiūrovų.

„Kėdės balkone – stacionarios, o parteris gali būti ir stovimas.

Tokiu atveju koncertą gali stebėti iki 3500 žmonių“, – pasakojo R.Načajus.

Papildomą paskirtį turės salės fojė. Čia ketinama palaipsniui įrengti senų muzikos instrumentų muziejų. Kita šios erdvės funkcija – galerija, kurioje savo darbus galės eksponuoti Lietuvos menininkai.

Itin daug dėmesio skirta akustikai – dėl to konsultuotasi su renginių įgarsinimo kompanijos „Mex Pro“ specialistais.

Trečiadienį susirinkusius arenos pristatymo svečius šventinėmis giesmėmis pasveikino merginų choras „Viva“.

Jo meno vadovė – kompozitorė Vilija Mažintaitė. Ji jau dabar prabilo apie renginį, kuris „Compensa“ salėje vyks daugiau nei po metų – 2016-ųjų kovo 11-ąją.

Tai bus nacionalinis roko miuziklas „Kunigaikštis Žvainys“ - V.Mažintaitė jį sukūrė pagal Vinco Mykolaičio-Putino poemą. Pagrindinis vaidmuo miuzikle teks dainininkui Jeronimui Miliui.

Naujosios salės savininkai taps šio miuziklo prodiuseriais.