(Vilnius) KYIV GRAND BALLET ''Romeo ir Džiuljeta''

2022-10-14 19:00 - 21:00

Baletas „Romeo ir Džiuljeta“ (dviejų dalių baletas pagal S. Prokofijevo muziką).

Ukrainos liaudies artistas Aleksandr Stojanov ir Ukrainos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Kateryna Kukhar atliks pagrindinius vaidmenis balete „Romeo ir Džiuljeta“.

„Romeo ir Džiuljeta“ – viena iš tų Šekspyro pjesių, kurios yra turtingiausios spalvų. Joje gausu įvairių tonų – nuo linksmos šypsenos iki visiškos nevilties, nuo švelnios meilės iki nuožmaus pykčio. Tačiau meilė gyvenimui ir tikėjimas tiesos ir gėrio pergale nugali viską. Ši tragedija – vienas iš tų didingų Šekspyro kūrinių, kuris įgijo ilgą gyvenimą mene.

Šekspyras siekė priversti žiūrovą mąstyti ne tiek apie personažų moralę, kiek apie priartinti prie žmogaus prigimties suvokimo. Kai rašytojo tikslas pasiektas, kūrinyje atsiskleidžia pamatinis tikėjimas žmogumi, kuris sudaro pagrindą net tuose Šekspyro kūriniuose, kuriuose žmonės save parodo ne iš geriausios pusės.

„Kyiv Grand Ballet“ trupė gastroles pradėjo 2014 m. turu po Prancūziją, jis vadinosi „Pasaulio baleto žvaigždės“. Daugiau nei 35 gala koncertai per pusantri mėnesio. Po sėkmingos pradžios Prancūzijoje trupės gastrolės tęsėsi visame pasaulyje.

Dekoracijas ir kostiumus kūrė geriausi Kijevo meistrai iš Ukrainos Nacionalinės operos meistrai. „Kyiv Grand Ballet  direktorius ir solistas – Ukrainos liaudies artstas Aleksandr Stojanov. Jis, kartu su savo žmona, prima balerina Jekaterina Kukhar ir toliau užkariauja pasaulinę baleto meno rinką.