Muzikinė pasaka ''Karalaitės Garbanėlės ir Antanėlio Burokėlio nuotykiai''

2019-12-15 12:00

Muzikinės pasakos „Karalaitės Garbanėlės ir Antanėlio Burokėlio nuotykiai“ premjera įvyko praeitų metų rudenį. Pasaka apie plaukus praradusią gražuolę karalaitę jau spėjo vaikus sužavėti knygelėje, jie klausė daineles kompaktinėje plokštelėje, tačiau spektaklis tapo visiškai nauju potyriu: meistriškai sujungė istoriją su muzika, papildė šokiu, interaktyvumu, šviesomis ir specialiaisiais efektais bei spalvingais kostiumais.

Muzikinę pasaką režisuoja Vidas Bareikis, spektaklyje vaidina – V. Bareikio aktorių kursas. Istoriją apie Garbanėlę sukūrė ir muziką jai parašė kompozitorius Rokas Radzevičius.

Pasaka apie nuplikusią karalaitę išsyk sužavėjo vaikus. Joje pasakojama tai, kas įvyko vienoje tolimoje karalystėje, kurią valdo karalius Raudonbambis. Jis augina dukrą karalaitę Garbanėlę. Dukrelė lepinama užauga pasipūtusi ir aikštinga. Negerbia savo tėvelio ir reikalauja jaunikio. Tačiau įvyksta keistas dalykas: Garbanėlė nuplinka ir ant jos pakaušio lieka tik vienas plaukelis. Raudonbambis paskelbia, jog tam, kas išgydys dukrą, atiduos ją į žmonas bei dovanos pusę karalystės. Apie šitokią karalaitės nelaimę sužino paprastas kaimo vaikinas – kanklininkas Antanėlis Burokėlis. Jis drauge su keistų bičiulių kompanija, pagaliau sugeba grąžinti Garbanėlei dingusius plaukus ir jie abu gyvena ilgai bei laimingai.  

V. Bareikio kurso studentai nustebina ne tik puikiais vokaliniais, bet ir choreografiniais gebėjimais. Suaugusiųjų miuziklo verti šokiai maišėsi su hiphopu, popmuzika – su roku, o akys mirgėjo nuo spalvingų, itin ryškių kostiumų. Valandos trukmės spektaklis prabėgo vienu atsikvėpimu ir pabaigoje vaikai prašė pakartoti.

Spektaklio kūrybinė grupė: muzikos ir libreto autorius – Rokas Radzevičius, režisierius – Vidas Bareikis, kostiumų dailininkė – Aistė Radzevičiūtė, choreografė – Ieva Jackevičiūtė, vaidina – Vido Bareikio Kursas: Karalaitė Garbabėlė – Kamilė Lebedytė, Antanėlis Burokėlis – Mantas Bendžius, Karalius Raudonbambis – Raimondas Klezys, Termostatas – Andrius Alešiūnas, Pelkių Senis – Povilas Jatkevičius, auklės – Saulė Sakalauskaitė ir Greta Šepliakovaitė, pasakotojai – Ieva Stašelytė, Deividas Breivė, Marius Gotbergas, patarėjai – Aistė Zabotkaitė, Roberta Sirgedaitė, Jurgita Maskoliūnaitė, Matas Dirginčius, Motiejus Ivanauskas.

Atlikėjai:
Muzikos ir libreto autorius - ROKAS RADZEVIČIUS
Režisierius - VIDAS BAREIKIS
Kostiumų dailininkė - AISTĖ RADZEVIČIŪTĖ
Choreografė - IEVA JACKEVIČIŪTĖ

Vaidina - VIDO BAREIKIO KURSAS:
Karalaitė Garbabėlė – KAMILĖ LEBEDYTĖ
Antanėlis Burokėlis – MANTAS BENDŽIUS
Karalius Raudonbambis – RAIMONDAS KLEZYS
Termostatas – ANDRIUS ALEŠIŪNAS
Pelkių Senis – POVILAS JATKEVIČIUS
Auklė - SAULĖ SAKALAUSKAITĖ
Auklė - GRETA ŠEPLIAKOVAITĖ
Pasakotoja – IEVA STAŠELYTĖ
Pasakotojas – DEIVIDAS BREIVĖ
Pasakotojas – MARIUS GOTBERGAS
Patarėja – AISTĖ ZABOTKAITĖ
Patarėja – ROBERTA SIRGEDAITĖ
Patarėja - JURGITA MASKOLIŪNAITĖ
Patarėjas – MATAS DIRGINČIUS
Patarėjas – MOTIEJUS IVANAUSKAS