Molchat Doma

2024-11-14 20:00 - 23:45

Lapkritį Vilniuje koncertuos post-punk grupė „Molchat Doma“

Lapkričio 14 d. Vilniuje, koncertų salėje „Compensa“, koncertą surengs Baltarusijos post-punk sensacija – grupė „Molchat Doma“. Šis vienintelis hito „Sudno (Boris Ryzhy)“ autorių pasirodymas Lietuvoje – jų pasaulinio koncertų turo dalis. Bilietus į lapkritį vyksiantį „Molchat Doma“ koncertą bus galima įsigyti Bilietai.lt platformoje nuo birželio 14 d.

Post-punk, new-wave ir synth-pop muzikos grupė, šiuo metu reziduojanti Los Andžele (JAV),  susikūrė 2017-aisiais Baltarusijoje. Tamsus, gotiškas, bet tuo pat metu kviečiantis šokti „Molchat Doma“ skambesys – unikalus: nors kažkuo lyg ir primena praeitį, tačiau yra puikiai atpažįstamas prisiekusių post-punk‘o fanų.

Europoje, JAV ir likusiame pasaulyje mėgstamą grupę sudaro gilaus monotoniško balso savinininkas Egoras Shkutko, gitaros, sintezatoriaus ir būgnų aparato virtuozas Romanas Komogortsevas bei bosine gitara ir sintezatoriumi grojantis Pavelas Kozlovas. Vaikinai neslepia, kad juos įkvėpė tokios muzikos legendos kaip „The Cure“, „Siouxsie and the Banshees“, „Depeche Mode“ ir „Human League“, o pačių „Molchat Doma“ muzika dažnai lyginama su tokiais žanro gigantais kaip „Joy Division“ ar „Bauhaus“.

Didžiulio populiarumo „Molchat Doma“ sulaukė 2020-aisiais, kai jų daina „Sudno (Boris Ryzhy)“ tapo „TikTok“ hitu – daugiau nei 100 000 skirtingų platformos vartotojų panaudojo ją savo vaizdo įrašuose, o tai ženkliai padidino ir grupės sėkmę kitose platformose. „Sudno“ netruko pakilti į antrąją „Spotify Global Viral Top 50“ ir pirmąją „JAV Viral Top 50“ vietas, o „Molchat Doma“ albumas „Monument“ užkopė į aukštą 21-ąją „Billboard Top 200“ vietą.

2022-2023 m. grupė leidosi į labai sėkmingą pasaulinį turą, rinkdami pilnas sales JAV, Europoje ir Australijoje bei stabteldami pasirodymams tokiuose muzikos festivaliuose kaip „Coachella“, „Cruel World“ ir „Primavera“. Viešai pasmerkusi Rusijos karą Ukrainoje, dalį iš šių koncertų gautų pajamų „Molchat Doma“ skyrė Ukrainai paremti.

Pasak įtakingo JAV muzikos portalo „Pitchfork“, „Molchat Doma“ muzika yra „Tokia mistiškai užtikrinta, kad neįmanoma nenorėti būti jos dalimi“. Lapkričio 14-ąją šią magiją bus galima patirti „Compensa“ koncertų salėje, Vilniuje.

Vaizdo įrašai:
„Sudno“ 
https://www.youtube.com/watch?v=91GTuZWCQmY
„Kletka“ https://www.youtube.com/watch?v=c69eHlQrKaY
„Volny“ https://www.youtube.com/watch?v=-6G6AW7oApA