MEDVILNĖS LAUKŲ VIENATVĖJE (John Malkovich & Ingeborga Dapkūnaitė)

2023-04-27 19:00 - 20:30

Bernard-Marie Koltès

MEDVILNĖS LAUKŲ VIENATVĖJE

 

Tai – istorija apie slaptą dviejų žmonių susitikimą. Jie – svetimi, bet vienas turi kažką, ko reikia kitam. Kad jie susitartų, vienas iš jų turi rasti būdą pasakyti, ko jam reikia. Jiems reikia rasti žodžius ir bendrą kalbą, kuri būtų nesuprantama kitiems, bet jiems turėtų prasmę – specifinę ir tiesioginę. Tarp jų jaučiama aistra. Tačiau taip pat yra ir baimė tą aistrą prisipažinti, baimė tapti pažeidžiamiems. Svetimo baimė.

Bernard‘o-Marie Koltès pjesę vaidina teatro ir kino žvaigždės John‘as Malkovich‘ius ir Ingeborga Dapkūnaitė.

Režisierius Timofey Kulyabin, ryškiausia savo kartos žvaigždė, sako: „2022 metais uždraustos, neišsakytos traukos, kuriai neįmanoma atsispirti, temą reikia spręsti kitaip. Mes kuriame slaptos aistros šou, aistros, kuri yra baudžiama ir kurią bet kuri visuomenė pripažįsta nusikalstama pagal įstatymus.

Šiame spektaklyje vaidina du aktoriai, bet yra tik viena scena. Didžiąją laiko dalį praleidžiame pasąmoningose, košmariškose herojaus, kurio nematome, vizijose. Scenoje matome dvi viena kitai priešingas figūras, kurios dalyvauja įtemptame, piktame ir sudėtingame dialoge. Tai vidinis dialogas su savimi – su slaptais troškimais ir baimėmis. Su tuo, ko nedrįstama pasakyti sau, ir ko negalima atsikratyti neatėmus sau gyvybės. Tai istorija apie žmogaus būvimo sudėtingumą pasaulyje, kuriame tas sudėtingumas tampa kažkuo nepageidaujamu, netinkamu, nederamu. Šis pasaulis sukuria vidinę nesantaiką, disonansą, kuris žudo žmogų iš vidaus kaip mirtina liga“.

Bernard-Marie Koltès (1948-1989, Prancūzija) yra daugiau nei dvidešimties pjesių autorius. Tarp žinomiausių yra „Vakarinis molas“, „Medvilnės laukų vienatvėje“ ir „Roberto Zucco“. Jos buvo išverstos į beveik keturiasdešimt kalbų ir įtrauktos į teatro repertuarus visame pasaulyje. Jas sėkmingai pastatė pagrindiniai Europos režisieriai, tarp kurių – Patrice Chéreau, Peter Stein, Krzysztof Warlikowski, Michael Talheimer, Kama Gingrich, Luis Pascual.

Trukmė 1 val 20 min

18+

VAIDINA

John Malkovich

Ingeborga Dapkūnaitė

Spektaklis anglų kalba su titrais lietuvių kalba.

Renginio nuoroda: http://www.artpartner.lt