MARTYNAS LEVICKIS: KITOS PLANETOS

2019-04-26 19:00
2019 m. balandžio 26 d. 19 val.
Simfoninis koncertas
„MARTYNAS LEVICKIS: KITOS PLANETOS“

M. Majkusiak. „Concerto Classico“
A. Piazzolla. Siuita „Punte del Este“
G. Holst. „Planetos“

Martynas Levickis, akordeonas

Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Akordeono ambasadorius Martynas Levickis savo talentu ir charizma priverčia klausytojus iš naujo atrasti aistringą, emocingą ir išraiškingą akordeono muzikos skambesį bei plačias šio instrumento galimybes. M. Levickis jau sulaukė tarptautinio pripažinimo – Didžiosios Britanijos spauda šį atlikėją giria už itin technišką instrumento valdymą ir gebėjimą naujai perteikti akordeono muziką. „Talentingasis M. Levickis – muzikantas, kuris viena ranka iš naujo išrado akordeoną“, – taip apie jaunąjį lietuvių akordeono virtuozą rašė vienas didžiausių Didžiosios Britanijos dienraščių „The Independent“.

Baigęs mokslus Londono karališkojoje muzikos akademijoje, M. Levickis studijas tęsė Ispanijoje, kur Aukštojoje baskų muzikos mokykloje (žinomoje „Musikene“ vardu) įgijo magistro laipsnį. Atlikėjas yra pelnęs daugiau kaip 30 tarptautinių apdovanojimų, o 2013 m. išleistas jo diskas iškart atsidūrė Didžiosios Britanijos geriausių klasikinės muzikos albumų sąrašo viršūnėje. Muzikantas grojo tokiose prestižinėse pasaulio koncertų salėse kaip „Royal Albert Hall“, „Royal Festival Hall“, koncertavo su BBC, Birmingamo ir kitais simfoniniais orkestrais. 2015 m. jis įkūrė kamerinį orkestrą „Mikroorkéstra“, su kuriuo iki šiol rengia programas ir koncertuoja.

Šį vakarą M. Levickis kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro Gintaro Rinkevičiaus, publikai pristatys šiuolaikinio lenkų kompozitoriaus Mikołajaus Majkusiako (g. 1983) kūrinį akordeonui ir orkestrui „Concerto Classico“ ir legendinio argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazolla (1921–1992) siuitą „Punte del Este“. Antroje koncerto dalyje skambės vienas žymiausių britų kompozitoriaus Gustavo Holsto (1874–1934) darbų – orkestrinė siuita „Planetos“. Kūrinio koncepcija veikiau astrologinė nei astronominė (štai kodėl Žemė nėra įtraukta). Siuitą sudaro septynios dalys: „Marsas“, „Venera“, „Merkurijus“, „Jupiteris“, „Saturnas“, „Uranas“ ir „Neptūnas“. Kiekviena iš jų skirta pristatyti planetos charakterį, darantį įtaką žemiškajai žmogaus būčiai.

KĮ Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro kultūros ir pramogų paslaugų teikimo vartotojams taisyklės http://lvso.lt/lt/veikla/taisykles