G. PUCCINI OPERA ''TOSKA''

2019-03-27 19:00

“TOSKA"
G.Puccini opera

Režisierė – Dalia Ibelhauptaitė
Dirigentas – Gintaras Rinkevičius
Scenografas – Marijus Jacovskis
Kostiumų dailininkas – Jon Morrell (Didžioji Britanija)
Šviesų dailininkas - Eugenijus Sabaliauskas

MEILĖ TERORO METU
Laikai, kai pasaulis virsta policine valstybe. Kai tikslas - sunaikinti asmenybę. Kai moters ašaros geidžiamesnės už jos kūną, o išlikimo kaina - išdavystė.
Nemarioji Toscos istorija - 1800-aisiais metais Romoje įvykusi ir realius prototipus turėjusi tragedija, kurioje susidūrė meilė, menas ir politika. Gimusi iš teroro, nusiritusio per visą Europą Napoleono karais ir žiaurumais, Vilnius City Opera scenoje ji atgyja II pasaulinio karo metų fašistinėje Italijoje, kur agresoriai grobia turtus ir išmoningomis manipuliacijomis naikina visus, kas nepritaria jų mąstymui. Istorija neprarandanti aktualumo ir šiandien.

Režisierės Dalios Ibelhauptaitės pastatymas „Toska“ - „bohemiečių“ sugrįžimas prie kompozitoriaus Dž. Pučinio kūrybos (2006m. buvo pastatyta “Bohema” ir 2012m. – “Manon Lesko”). To paties pavadinimo pjesė sukurta legendinei aktorei Sarai Bernhardt, iškarto pasiekė rekordinio populiarumo ir vien Prancūzijoje buvo suvaidinta daugiau nei 3000 kartų. Pučinis negalėjo atsispirti pagrindinės kūrinio herojės kerams – taip gimė rafinuota muzika, stulbinančio grožio arijos ir nestabilios, agresyvios politikos intrigų vingiuose paskendusi ugninga meilės istorija, kurios centre – žavinga dainininkė Toska. Siužete yra ir grėsmingai gąsdinantis demoniškas agresorius, ir romantiški įsimylėję idealistai. Kinematografiškame pastatyme išvysite įspūdingus britų kostiumų dizainerio Jon Morrelio kostiumus ir puikius tarptautinėse operų scenose skambančius solistų balsus.

Solistai:

Merūnas Vitulskis
Kostas Smoriginas (27, 29d.)
Janis Apeinis (28d.)
Romanas Kudriašovas
Audrius Rubežius
Šarūnas Šapalas
Kšyštofas Bondarenko
Vilnius city opera ansamblis (vad. A.Dambrauskas)