Vasario 16 koncertas "Broliai"

2015-02-16 19:00 - 21:00

Valstybės gimtadienis – ir kiekvieno piliečio asmeninė šventė. Tokio tikslo siekia roko grupė „Skylė“ bei atlikėja Aistė Smilgevičiūtė, vasario 16-ają ir vėl kviečiantys į pilietinį koncertą „Broliai“, bei šiemet suteikiantys jam tarptautinį matmenį.

Tokio paties pavadinimo grupės albumas, kurio muzika ir bus atlikta koncerto metu, pašvęstas Lietuvos pokario partizanų, „miško brolių“ kovai ir įkvėptas vieno iš jų vadų Liongino Baliukevičiaus-Dzūko „Partizano dienoraščio“. „Broliai“ sulaukė didžiulio publikos pripažinimo bei valstybės apdovanojimų. Didingas paminklas laisvės kovotojams specialiame koncerte sušvinta visomis savo spalvomis – Didvyriškumo, Meilės, Gyvenimo, Kovos, Aukos, Mirties.

Šio dramaturgiškai vientiso kūrinio autoriai įrodė, kad į sovietmečio laisvės kovų bei netekčių istoriją galima įkvėpti naujos gyvybės, ir kad šis herojiškas bei tragiškas mūsų istorijos tarpsnis gali suskambėti naujomis žmogiškomis natomis, tapti artimas, savas ir suprantamas, pirmiausia jaunimui.

Tad nenuostabu, kad pernai Vasario 16-ąją surengtas koncertas pritraukė kelis tūkstančius ne formaliai ir sausai, o nuoširdžiai švęsti valstybės gimtadienį norinčių žmonių. Ant renginio scenos pirmą kartą pasirodė ir iš grupės gerbėjų suburtas savanoriškas choras „Gentis“. Per metus neatskiriamai įsiliejęs į grupės veiklą, šis choras „Brolių“ dainas atliks ir šiemet.

Koncerte grupės kūrinius apie laisvės kovas savo nacionalinėmis kalbomis atliks ir svečiai iš užsienio: grupių „Skyforger“ (LV), „Trubeckoy“ (BY), „TaRuta“ (UA) nariai ir Piotr Karpienia (PL). Prie „Brolių“ taip pat prisijungs kviestiniai Lietuvos atlikėjai.